• Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Black Boys

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • The Great Toilet Paper Scare

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • Free Solo

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • RBG

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Caviar Dreams

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Burnt

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Dope

    ★★★½

  • The Wedding Ringer

    ★★★

  • Blackhat

    ★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★★

  • Snow White and the Huntsman

    ★★½

  • 2 Days in New York

  • Red Dawn

  • All Together

    ★★★

  • Ollie Klublershturf vs. the Nazis

  • Ca$h

    ½

  • My Words, My Lies - My Love

    ★★★½

  • A Perfect Getaway

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • The Countess

    ★★

  • Kid Icarus

    ★★★

  • Krabat

    ★★½

  • The Heartbreak Kid

    ½

  • 2 Days in Paris

    ★★

  • Cargo

    ★★

  • Joyeux Noel

    ★★★