• The Heartbreak Kid

    ½

  • 2 Days in Paris

    ★★

  • Cargo

    ★★

  • Joyeux Noel

    ★★★

  • The Edukators

    ★★★

  • Ladies in Lavender

    ★★½

  • Love in Thoughts

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★

  • Good Bye Lenin!

    ★★★½

  • Tongan Ninja

    ★★½

  • Whale Rider

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Mortal Kombat: Annihilation

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Coming to America

    ★★★

  • Conspiracy: The Trial of the Chicago 8

    ★★★

  • Ishtar

  • The Color Purple

    ★★★★

  • Mikey and Nicky

    ★★★★

  • The Heartbreak Kid

    ★★★½

  • A New Leaf

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Carousel

    ★★

  • Oklahoma!

    ★★★

  • Liliom

    ★★★

  • Rap Squad

    ★★★★½