Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Boy and the Wind

The Boy and the Wind

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minecraft Speedrunner VS 4 Hunters

Minecraft Speedrunner VS 4 Hunters

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
Edit this entry  
08
Journey to the Shore

Journey to the Shore

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Silences

The Silences

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fragile as the World

Fragile as the World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Woman's Revenge

A Woman's Revenge

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Landschaft: Poesia Romântica

Landschaft: Poesia Romântica

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Watching the Pain of Others

Watching the Pain of Others

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
SDtoHDuprezMaxV2_009.mp4

SDtoHDuprezMaxV2_009.mp4

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Monster God

Monster God

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Homage to Airway

Homage to Airway

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
At Land

At Land

1944
×
Edit this entry  
25
Los

Los

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
A Tale of the Nothing: Circus

A Tale of the Nothing: Circus

2019
×
Edit this entry  
25
Sertânia

Sertânia

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★½
Edit this entry  
22
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Butcher's Hook

Butcher's Hook

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Exposed Fracture, Pt. I

Exposed Fracture, Pt. I "Sleepwalker"

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martin

Martin

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Expression and Sensation

Expression and Sensation

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Filme Demencia

Filme Demencia

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Portuguese Woman

The Portuguese Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Edit this entry