Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Keith

Keith

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Easy Money

Easy Money

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Together Together

Together Together

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry