Sigfred Storstrand has logged 109 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★½
Edit this entry  
22
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beginners

Beginners

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★
Edit this entry  
20
9

9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
Edit this entry