Sigfred Storstrand has logged 456 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
19
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★½
Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Rocky V

Rocky V

1990
×
Read the review Edit this entry  
01
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Louis Theroux: A Place for Paedophiles

Louis Theroux: A Place for Paedophiles

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Louis Theroux: The Ultra Zionists

Louis Theroux: The Ultra Zionists

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Edit this entry