Sigfred Storstrand has logged 458 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Last Supper

The Last Supper

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Cut: Ladies and Gentlemen

Final Cut: Ladies and Gentlemen

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moebius

Moebius

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slacker

Slacker

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
78/52

78/52

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Bleak Night

Bleak Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Humor Me

Humor Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry