Sigfred Storstrand has logged 44 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Edit this entry  
24
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★
Edit this entry  
22
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Sunset Limited

The Sunset Limited

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Early Man

Early Man

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers Grimm: Time Wars

Avengers Grimm: Time Wars

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Marine

The Marine

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry