Sort by

Zach has logged 151 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rising

Rising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joy of Living

Joy of Living

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Theodora Goes Wild

Theodora Goes Wild

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Lucky

Mr. Lucky

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Berlin Express

Berlin Express

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Drive by Night

They Drive by Night

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry