• Red Notice

    ½

  • Love Hard

    ½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • The Chestnut Man

    ★★★

  • Leech

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★½

  • Clickbait

    ★½

  • Blood Born

    ½

  • Titane

    ★½

  • Annette

    ★½

  • Behind The Sightings

    ★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Innocent

    ★★★½

  • Eye Without a Face

    ★½

  • Wrath of Man

  • French Water

  • The Power

    ½

  • Save Ralph

  • Girl in the Basement

  • Faceless

  • Sensation

  • Censor

    ★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★

  • The Hand

    ★★★

  • The Call

    ★½

  • Mank

    ★½

  • Paranormal

    ★★★

  • Come Play

    ½

  • Holidate

  • Haunting of the Mary Celeste

    ½

  • The Empty Man

  • Cadaver

    ½

  • Toys of Terror

    ½

  • Butchers

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Darkness in Tenement 45

  • Run

  • Books of Blood

    ★½

  • Death of Me

    ½

  • Bloodthirsty

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Hidden

    ½

  • Hotel New Moon

    ½

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • The Atmosphere Station

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • Careless Crime

  • The Swarm

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bleed With Me

  • Tenet

    ★★

  • The Pale Door

    ½

  • Shortcut

    ½

  • The Stunt Double

  • Host

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

    ½

  • Don't Listen

    ½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • #Alive

    ★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • The Rental

  • The Dinner Party

    ½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Body Cam

  • Valley Girl

    ½

  • Sputnik

    ★★

  • Waiting