Sort by

zoe has logged 33 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Rent

Rent

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry