Zoë 🐝 has logged 75 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warlock

Warlock

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Perfect Romance

My Perfect Romance

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Defector

The Defector

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death in the Garden

Death in the Garden

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Ships

The Long Ships

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi!

Taxi!

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How the West Was Won

How the West Was Won

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brute

The Brute

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dresser

The Dresser

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Paradine Case

The Paradine Case

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'll Cry Tomorrow

I'll Cry Tomorrow

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bill of Divorcement

A Bill of Divorcement

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
Read the review Edit this entry  
19
Charlie Bubbles

Charlie Bubbles

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mister Roberts

Mister Roberts

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lured

Lured

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Sunset

The Last Sunset

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jezebel

Jezebel

1938
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pussy

Pussy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Run for Cover

Run for Cover

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Always Rains on Sunday

It Always Rains on Sunday

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
Read the review Edit this entry  
14
Waterloo

Waterloo

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bedford Incident

The Bedford Incident

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Two Women

Two Women

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tunnel of Love

The Tunnel of Love

1958
×
★½
Read the review Edit this entry