• Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Cam

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Loss

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • The Commuter

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Watu Wote: All of Us

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • My Nephew Emmett

    ★★½

  • Hypnagogia

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½