zoe has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★½
Edit this entry  
06
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Ramen Heads

Ramen Heads

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry