Sort by
  • Fyre Fraud

  • Venom

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ocean's Eight

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Commuter

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Dawn Wall

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Jane

    ★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Zama

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★

  • Top of the Lake: China Girl

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

  • Good Time

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★½

  • Let the Sunshine In

  • Wonderstruck

    ★★½

  • You Were Never Really Here

  • Wonder Woman

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

  • Life

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • Logan

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★

  • Wind River

    ½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • The Great Wall

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★

  • Silence

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • HyperNormalisation

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Paris Can Wait

    ★★★★