zoe 🌿 has logged 426 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Correspondence

Correspondence

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Los primos esperan

Los primos esperan

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Forest

Little Forest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Leaf

Leaf

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Quiet

Quiet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wind

Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Loop

Loop

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Painted Lips

Painted Lips

1974
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry