zoe 🌿 has logged 36 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry