• Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moonshot

    ★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Moses Storm: Trash White

  • My Tinder with Andre

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Murder Trip

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Time

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Firebird

    ★★½

  • The Feast

    ★★★½

  • Fern Brady: Power & Chaos

  • Raya and the Last Dragon

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½