Sort by

M-- has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves '98

Waves '98

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Salesman

Salesman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Austenland

Austenland

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dig

The Dig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Ottolenghi and the Cakes of Versailles

Ottolenghi and the Cakes of Versailles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Yunior

Yunior

2020
×
Edit this entry  
07
Noroît

Noroît

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pushover

Pushover

1954
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry