• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★