Sort by

Jeff has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry