Sort by

Joe has logged 464 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Indian Tomb

The Indian Tomb

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tiger of Eschnapur

The Tiger of Eschnapur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Real McCoy

The Real McCoy

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Give 'em Hell, Malone

Give 'em Hell, Malone

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Koko in Toyland

Koko in Toyland

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Relatives

Relatives

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Diary of an African Nun

The Diary of an African Nun

1977
×
★★★★
Edit this entry  
26
Incident at Oglala

Incident at Oglala

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pete's a Pizza

Pete's a Pizza

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Somewhere in Dreamland

Somewhere in Dreamland

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Tomato

My Tomato

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matwix

The Matwix

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snow-White

Snow-White

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Around

Dragon Around

1954
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Grand Canyonscope

Grand Canyonscope

1954
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Traitor

Traitor

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

1984
×
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
School Daze

School Daze

1942
×
Read the review Edit this entry  
05
The Fresh Vegetable Mystery

The Fresh Vegetable Mystery

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mind the Gap

Mind the Gap

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Picnic

Picnic

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heist

Heist

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cobweb Hotel

The Cobweb Hotel

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Radio On

Radio On

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cartoon Factory

Cartoon Factory

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyewitness

Eyewitness

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gobble-Gobble

Gobble-Gobble

1977
×
Edit this entry