Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★★★
Edit this entry  
01
Yakuza Wolf: I Perform Murder

Yakuza Wolf: I Perform Murder

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Joysticks

Joysticks

1983
×
★½
Edit this entry  
28
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★
Edit this entry  
28
Ehrengard: The Art of Seduction

Ehrengard: The Art of Seduction

2023
×
★★
Edit this entry  
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chinaman

Chinaman

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Höhenstraße

Höhenstraße

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★
Edit this entry  
26
4L

4L

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Special Escort

Special Escort

2007
×
Edit this entry  
25
Love Lies Bleeding

Love Lies Bleeding

2024
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Devil's Bath

The Devil's Bath

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Cocina

La Cocina

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Samurai

The Last Samurai

1990
×
★½
Edit this entry  
24
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★
Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Aufschneider

Aufschneider

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lost in Perfection

Lost in Perfection

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
I Saw the TV Glow

I Saw the TV Glow

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Heartbreak Agency

The Heartbreak Agency

2024
×
★½
Edit this entry  
20
What We Wanted

What We Wanted

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Luck

Bad Luck

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Chime

Chime

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
August My Heaven

August My Heaven

2024
×
★★★
Edit this entry  
19
Players

Players

2024
×
★½
Edit this entry  
18
Andrea Gets a Divorce

Andrea Gets a Divorce

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Box Man

The Box Man

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cuckoo

Cuckoo

2024
×
★★½
Edit this entry  
17
Sörensen Catches Fire

Sörensen Catches Fire

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Outside the Box

Outside the Box

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
The Great Seduction

The Great Seduction

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Duplex

Duplex

2003
×
★★
Edit this entry  
15
Big George Foreman

Big George Foreman

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Drachenjungfrau

Drachenjungfrau

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Im Schatten der Angst

Im Schatten der Angst

2019
×
★½
Edit this entry  
14
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★
Edit this entry  
13
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Endabrechnung

Endabrechnung

2016
×
★★★
Edit this entry