Sort by

ZombAid has logged 301 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Robin-B-Hood

Robin-B-Hood

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Rising: Watchtower

Dead Rising: Watchtower

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Caller

The Caller

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barry

Barry

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spectral

Spectral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Deb

Night of the Living Deb

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nintendo Quest

Nintendo Quest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
400 Days

400 Days

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scarred Hearts

Scarred Hearts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Little Bit of Freedom

A Little Bit of Freedom

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nicotina

Nicotina

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turtles Are Surprisingly Fast Swimmers

Turtles Are Surprisingly Fast Swimmers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry