Sort by

ZombAid has logged 310 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Catwoman

Catwoman

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Had A Bloody Good Time At House Harker

I Had A Bloody Good Time At House Harker

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

1980
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Placid 3

Lake Placid 3

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry