Sort by

ZombAid has logged 33 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
iBoy

iBoy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Edit this entry  
20
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No

No

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Turning Point

Turning Point

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night Fishing

Night Fishing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Judgement

Judgement

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Momo

Momo

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry