ZombAid has logged 73 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi Challenged

Zatoichi Challenged

1967
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rebirth

Rebirth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of Bounds

Out of Bounds

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Toro

Toro

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider

Spider

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Feeding Frenzy

Feeding Frenzy

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Killers

Killers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Other Cults

Love and Other Cults

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Of The Wild Boar

The Night Of The Wild Boar

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Lucid Dream

Lucid Dream

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black River

Black River

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zatoichi the Outlaw

Zatoichi the Outlaw

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sara's Notebook

Sara's Notebook

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perdida

Perdida

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zatoichi's Cane Sword

Zatoichi's Cane Sword

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zatoichi's Pilgrimage

Zatoichi's Pilgrimage

1966
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry