Sort by

ZombAid has logged 75 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★
Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Client

The Client

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Motive

The Motive

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Murder Farm

The Murder Farm

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Smilla's Sense of Snow

Smilla's Sense of Snow

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Angel

The Angel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Life Eternal

Life Eternal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Max Steel

Max Steel

2016
×
Edit this entry  
17
Bleach

Bleach

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry