Mondo Cinema has logged 519 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Colour from the Dark

Colour from the Dark

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Herbert West: Re-Animator

Herbert West: Re-Animator

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead: Re-Animation

Night of the Living Dead: Re-Animation

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Intruder

Intruder

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hive

The Hive

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Touch of Death

Touch of Death

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Song of the South

Song of the South

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Serpent's Egg

The Serpent's Egg

1977
×
★★★½
Edit this entry  
19
Body Count

Body Count

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★★
Edit this entry  
15
White Out

White Out

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rings

Rings

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
TransSiberian

TransSiberian

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Delirium

Delirium

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shock

Shock

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry