Sort by
  • Lady J

    ★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★

  • Skyscraper

    ½

  • Burning

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • The Post

    ½

  • Promise at Dawn

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Looming Storm

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Solace

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★½

  • Youth

    ★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Oblivion

    ★★½

  • The Best Offer

    ★★★★

  • Looper

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Ghost Protocol

    ★★★

  • The Raid

  • Shame

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • The Yellow Sea

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½

  • The Town

    ★★★

  • A Single Man

    ★★★★

  • The Road

    ★★★★

  • Park Benches

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Welcome

    ★★★½

  • Cloverfield

    ★★★½

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • The Singer

    ★★★½

  • Don't Worry, I'm Fine

    ★★★

  • Children of Men

    ★★★★

  • The Lives of Others

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★