• The Good Father

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Follow Her

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Jacinto

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Barbarians

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Help

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • France

    ★★★★½

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★