Zach has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Edit this entry  
10
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flower

Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry