Sort by

zuhair has logged 130 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Celluloid Nightmares

Celluloid Nightmares

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lorna, the Exorcist

Lorna, the Exorcist

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Macabre

Macabre

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Patient Seven

Patient Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wither

Wither

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Butcher Boys

Butcher Boys

2012
×
Edit this entry  
13
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Possession Experiment

The Possession Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antibirth

Antibirth

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pod

Pod

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Speak

Don't Speak

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Windmill Massacre

The Windmill Massacre

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Open Water

Open Water

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Neighbor

The Neighbor

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry