• The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Super Troopers 2

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Stronger

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Mayhem

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Fist Fight

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★½

  • Lights Out

    ★★★½