zwalkover has logged 210 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry