• Kingsman: The Secret Service

    Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

    Well, time to add "bruv" to my vocabulary.

  • Lights Out

    Lights Out

    ★★★½

    Lit! 🔥🔥🔥🔥🔥

  • Hot Rod

    Hot Rod

    ★★★★

    Cool beans!

  • The Proposal

    The Proposal

    ★★★★

    Goddammit Betty White, you got me!

  • The Emoji Movie

    The Emoji Movie

    I had a root canal today and this was more painful to endure.

  • Perfect Blue

    Perfect Blue

    ★★★★½

    Hey, it's Blue Swan!

  • Team America: World Police

    Team America: World Police

    ★★★

    I wish I could watch this movie in a montage.

  • mid90s

    mid90s

    ★★★½

    So how do I unlock the teenage angst level of Tony Hawk?

  • The Shining

    The Shining

    ★★★★

    Jack: "Well you can rest assured, Mr. Ullman, that's not going to happen here."

    *It's Always Sunny in Philadelphia theme music*

    Jack Tries to Axe Murder His Entire Family

  • Frances Ha

    Frances Ha

    ★★★★

    It turns out that Greta's acting is as charming as her directing!

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★

    As a Midwesterner, I'm so glad for representation since they had the code set to OPE.

  • The Master

    The Master

    ★★★★

    So, does anyone think this will be a......cult classic?

    ...I'll leave now.