• After We Fell

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • On the 12th Date of Christmas

    ★★★

  • One Royal Holiday

    ★★★★

  • Chateau Christmas

  • Jingle Bell Bride

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • L'Observateur

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • A Feeling of Home

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½