zuzanna has logged 163 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Letters to Santa

Letters to Santa

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A December Bride

A December Bride

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle

Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sleigh Bells Ring

Sleigh Bells Ring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Edit this entry  
20
Vivacious Lady

Vivacious Lady

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry